Tęsiasi laukų tręšimo sezonas: ką reikia žinoti gyventojams?
Pasvalio rajone vykstant intensyviam laukų laistymo organinėmis trąšomis sezonui, iš pasvaliečių sulaukiame klausimų dėl sklindančio specifinio kvapo. Į gyventojų klausimus atsako bendrovės „Kurana“ specialistai.
Kokios organinės trąšos yra laistomos?
Pastaruoju metu mūsų rajone vyksta intensyvus organinių trąšų laistymo sezonas. Tręšimui žemdirbiai naudoja skystąjį mėšlą ir galvijų srutas, gaunamas iš vietinių stambių galvijininkystės ir pienininkystės ūkių. Be to, laukuose skleidžiama ir biomasė – ją ūkininkai gali įsigyti iš „Kuranos“ arba iš kitų biomasės tiekėjų.
Kodėl tręšimui naudojama biomasė?
Pasvalio rajono ūkininkai sėkmingai naudoja organines trąšas iš biomasės, kurios didina humusinių medžiagų kiekį, praturtina dirvožemį ir augalus naudingais mikroelementais. Žemdirbiai įsitikina, kad biomasė yra geresnė alternatyva dirvą alinančioms mineralinėms trąšoms. Be to, vis daugiau ūkininkų jaučia savo atsakomybę – juk dirvožemio būklė lemia visos biosferos ekologinę pusiausvyrą, oro ir vandens kokybę.
Kiek truks laukų tręšimo sezonas?
Laukų tręšimo organinėmis trąšomis periodą reglamentuoja teisės aktai. Organinių trąšų skleidimas leidžiamas iki lapkričio mėnesio.
Kaip „Kurana“ sprendžia specifinių kvapų klausimą?
Mūsų įmonė supranta bendruomenės rūpestį ir reguliariai investuoja į kvapų šalinimo technologinius sprendimus. Pavyzdžiui, buvo atsisakyta nemalonų kvapą skleidusio amonio sulfato gamybos, įrengtas išeinantį orą oksiduojantis ozono generatorius, pastatyta rūko sistema, kuri aerozolio pavidalu išpurškia nepavojingas organines medžiagas, „surišančias“ nemalonaus kvapo molekules.
Be to, „Kuranoje“ iki naujųjų metų planuojama sumontuoti oro valymo sistemą, kuri leis maksimaliai sumažinti užteršto oro išmetimą iš ventiliacijos vamzdyno. Į šį projektą „Kurana“ planuoja investuoti iki 250 tūkst. eurų.